Program

Her finner du oversikt over alle kommende arrangementer.

Se arrangementer

Se hva som skjer på Gamle Munch

Uformell samling
1.1.24
31.12.24
Foreldrekafé
13 - 15

Foreldrekafé

Arrangert av:

Tøyen frivilligsentral

Malekurs
20.1.24
14.12.24
Malekurs med botanisk illustratør

Malekurs med botanisk illustratør

Arrangert av:

Tøyen frivilligsentral

Arrangement
23.1.24
17.12.24
KulTur Språkkafè

KulTur Språkkafè

Arrangert av:

Tøyen frivilligsentral

Utstilling
15.6.24
14.7.24
Som ein draum sokk skuggane i jorda

Som ein draum sokk skuggane i jorda

Arrangert av:

Tone Lyngstad Nyaas

Utstilling
25.6.24
14.7.24
Gata di

Gata di

Arrangert av:

KOMON AS

Forestilling
27.6.24
28.6.24
Dørken
27. juni klokken 21.00 og 28. juni klokken 19.00

Dørken

Arrangert av:

Alice Slyngstad og Jennie Bergsli

Lydkunst for barn
2.7.24
7.7.24
Lydmalere

Lydmalere

Arrangert av:

Andrine Dyblie Erdal og Jomar Jeppsson Søvik

Utstilling
2.7.24
14.7.24
Reflections on Sanctuary

Reflections on Sanctuary

Arrangert av:

Diaspora Kollektiv

Pop Up
20.8.24
3.9.24
Døgnfluer

Døgnfluer

Arrangert av:

Døgnfluer

Kunst
27.8.24
17.9.24
Fotobokfestival Oslo 2024

Fotobokfestival Oslo 2024

Arrangert av:

Forbundet Frie Fotografer

Kunst
29.8.24
16.10.24
Wunderkammer

Wunderkammer - den skeive kunst og kulturfestivalen

Arrangert av:

Pride Art

Konsert
14.9.24
14.9.24
Ultima 2024 (un)Romantic (concert)
18-20

Ultima 2024 (un)Romantic (concert)

Arrangert av:

Ultima

Kunst
17.9.24
18.9.24
Coast Contemporary

Coast Contemporary

Arrangert av:

Coast Contemporary

Kultur
20.9.24
20.10.24
Iran Kulturfestival 2024

Iran Kulturfestival 2024

Arrangert av:

Div-Collective AS

Konsert
3.10.24
3.10.24
Schubert Lounge
TBA

Schubert Lounge

Arrangert av:

Oslo Sinfonietta

Konsert
1.11.24
1.11.24
SCHUBERT REMIX
TBA

SCHUBERT REMIX

Arrangert av:

Oslo Sinfonietta

Fotoutstilling
7.11.24
18.12.24
Hans-Olav Forsang / Sweet Balloons

Hans-Olav Forsang / Sweet Balloons

Arrangert av:

Hans-Olav Forsang

Musikk, kultur og dans
14.12.24
15.12.24
Internasjonal Ungdomsfestival

Internasjonal Ungdomsfestival

Arrangert av:

IHSG

Tidligere arrangementer

Forestilling
12.6.24
12.6.24
Opera til folket - Den Magiske Operakofferten

Opera til folket

Arrangert av:

Opera til folket

Konsert
18.6.24
18.6.24
Tøyen Orkester
18:00

Tøyen Orkester

Arrangert av:

Tøyen Orkester

Konserter og workshop
19.6.24
21.6.24
Lydbølge Festival

Lydbølge Festival

Arrangert av:

Electric Audio Unit

Utstilling
13.6.24
13.6.24
Sommerutstilling 2024
17 - 19

Sommerutstilling 2024

Arrangert av:

Visuell kunst, Oslo Kulturskole

Utstilling
4.6.24
8.6.24
25 år med Øyafestivalen

25 år med Øyafestivalen

Arrangert av:

Øyafestivalen

Konsert
29.5.24
29.5.24
Jorden rundt med Tøyenkoret
19:00

Jorden rundt med Tøyenkoret

Arrangert av:

Tøyenkoret

Workshop og utstilling
23.5.24
9.6.24
Frihet i fri strek

Frihet i fri strek

Arrangert av:

Kunst i skolen

Kunstutstilling
24.5.24
9.6.24
I Never Left My Childhood Bedroom

I Never Left My Childhood Bedroom

Arrangert av:

Maja Ja Jansen

Kunstutstilling
24.5.24
9.6.24
Mellom meg og Norge

Mellom meg og Norge

Arrangert av:

Mark Wennberg og Marcel Dekker (Tjook)

Barneforestilling
11.5.24
12.5.24
Rød-Blå-Gul
12:00 og 14:00

Rød-Blå-Gul

Arrangert av:

VoxLab

Utstilling
26.4.24
28.4.24
120 Hours
Fredag: 18-22 Lørdag:11-17 Søndag:11-17

Utstilling av 120 Hours. En arkitektkonkurranse for studenter, av studenter.

Arrangert av:

120 Hours

Forestilling
30.4.24
30.4.24
Opera til folket: Eventyr i Åsgård
17:00

Opera til folket: Eventyr i Åsgård

Arrangert av:

Opera til folket

Foredrag
18.4.24
18.4.24
Kunst til Oslos byjubileum i 2024 - Arrangement 2
18:00-19:30

Kunst til Oslos byjubileum i 2024 - Arrangement 2

Arrangert av:

Oslo Kommunes Kunstsamling

Kunst og kultur
10.4.24
21.4.24
 TEKSTLAB på Gamle Munch
Onsdag - Fredag: Fra 15:00 Lørdag - Søndag: Fra 12:00

TEKSTLAB på Gamle Munch

Arrangert av:

TEKSTLAB

Utstilling
11.4.24
12.5.24
Made at Kroloftet

Made at Kroloftet

Arrangert av:

Kroloftet

Utstilling
12.4.24
19.5.24
Language of Form

Language of Form

Arrangert av:

Raina Marie Valentine

Utstilling
20.4.24
5.5.24
Viola Hirta

Viola Hirta

Arrangert av:

André Eide

Utstilling
12.4.24
12.5.24
Antirasistisk Senter

40 år Med Lys og Mørke

Arrangert av:

Antirasistisk Senter

Workshop
6.3.24
29.4.24
TekstLab Unge Stemmer
Onsdager 17:00-19:00

TekstLab Unge Stemmer

Arrangert av:

TekstLab

Aktiviteter
14.11.23
6.11.23
Workshop

Workshop

Arrangert av:

Viktoria Torp Sergiev

16.12.23
16.12.23
Lars Lillo-Stenberg konsert
17:00

Lars Lillo-Stenberg konsert

Arrangert av:

Utstilling
11.11.23
17.12.23
Rett fra Ekely

Rett fra Ekely

Arrangert av:

Forestilling
16.3.24
17.3.24
Gåten: Et dukkehjem

Gåten: Et dukkehjem

Arrangert av:

Rasa teater

Forestilling
12.3.24
15.3.24
Macbeth

Macbeth

Arrangert av:

Rasa teater

Årsmøte
9.3.24
10.3.24
Oslo SV årsmøte

Oslo SV årsmøte

Arrangert av:

Oslo SV

Fargeseminar og årsmøte
7.3.24
7.3.24
International colour day
18:00

International colour day

Arrangert av:

Forum Farge

Arrangement
3.3.24
3.3.24
Finissage: Oppbrud - Gjensyn, Akvareller av Lars Lerin
17:00 - 19:00

Finissage: Oppbrud - Gjensyn, Akvareller av Lars Lerin

Arrangert av:

Lene Midling-Jenssen

Samtale
1.3.24
1.3.24
Sofaprat, mening og mat: Press

Sofaprat, mening og mat: Press

Arrangert av:

TekstLab og Jentesatsingen (Tøyen sportsklubb)

Konsert
24.2.24
24.2.24
Orientalsk aften

Orientalsk aften

Arrangert av:

Pachamama frivillig

Samtale
21.2.24
21.2.24
Persisk poesi: Et våpen i den Iranske frihetskampen
17:30

Persisk poesi: Et våpen i den Iranske frihetskampen

Arrangert av:

Bøker i Bø og Magnus Harding

Konsert
10.2.24
10.2.24
Vinterfest med Comgoyá!
19:00

Vinterfest med Comgoyá!

Arrangert av:

Pachamama frivillig

Samtale og performance
9.2.24
9.2.24
Lansering av The Vessel 6 - Modulating craft

Lansering av The Vessel 6 - Modulating craft

Arrangert av:

Norwegian Craft

Arrangement
14.2.24
14.2.24
Kjærlighet på tvers av tro og livssyn (Livssynsåpent hus)
18 - 20:30

Kjærlighet på tvers av tro og livssyn (Livssynsåpent hus)

Arrangert av:

Pådriv

Utstilling
9.3.24
31.3.24
Kvinner i eksil

Kvinner i eksil

Arrangert av:

Centre for gender research

Utstilling
3.2.24
3.3.24
Oppbrudd - Gjensyn | Akvareller av Lars Lerin

Oppbrudd - Gjensyn: Akvareller av Lars Lerin

Arrangert av:

Lene Midling-Jenssen

Utstilling
15.2.24
3.3.24
Visuelle Huskelapper

Visuelle Huskelapper

Arrangert av:

Halvor Næss

Utstilling og arrangementer
25.1.24
11.2.24
Vi trodde vi kunne fly

Vi trodde vi kunne fly

Arrangert av:

Marina Tennefoss

Konsert
17.12.23
17.12.23
neoNsessions #4
17:00 - 18:15

neoNsessions #4

Arrangert av:

Ensemble neoN

Konsert
6.12.23
6.12.23
Tøyen Orkester Konsert
18:00

Tøyen Orkester Konsert

Arrangert av:

Tøyen Orkester

Kunstverksted
3.12.23
3.12.23
Kunst med KIGO
11:00 - 15:00

Kunst med KIGO

Arrangert av:

Kultur i Gamle Oslo

Arrangement
16.11.23
16.11.23
Høsttreff: Poton teater om kunstfestival i de slovakiske skoger
18:00 - 19:30

Høsttreff: Poton teater om kunstfestival i de slovakiske skoger

Arrangert av:

Company B. Valiente

Utstilling
11.11.23
17.12.23
Rett fra Ekely
Åpning: Lørdag 11/11 kl. 14:00

Rett fra Ekely

Arrangert av:

Lene Midling-Jenssen

Konsert
16.12.23
16.12.23
Lars Lillo-Stenberg på Gamle Munch
17:00

Lars Lillo-Stenberg på Gamle Munch

Arrangert av:

Lene Midling-Jenssen

Workshop
14.11.23
14.11.23
Workshop
17:30 - 19:30

Workshop med Viktoria Torp Sergiev

Arrangert av:

Viktoria Torp Sergiev

Konsert
22.11.23
22.11.23
Live Paint-Mapping - Ja Dupont Castro, Jules Guissart

Live Paint-Mapping - Ja Dupont Castro, Jules Guissart

Arrangert av:

Institut francais de Norvege - IFN

Utstilling
3.11.23
12.11.23
Crossing New Borders

Crossing New Borders

Arrangert av:

Transborder studio

Arrangement
29.11.23
9.12.23
Scratch og Hang-in

Scratch og Hang-in

Arrangert av:

TekstLab

Arrangement
25.10.23
17.12.23
TekstLab på Gamle Munch

TekstLab på Gamle Munch

Arrangert av:

TekstLab

Utstilling
16.10.23
22.10.23
Since the first encounter

Since the first encounter

Arrangert av:

Isdager 2023

Aktiviteter
10.10.23
7.11.23
Oslo Fri 2023

Oslo Fri 2023

Arrangert av:

Oslo Teatersenter

Forestilling
9.10.23
14.10.23
Oppgjøret Europa

Oppgjøret Europa

Arrangert av:

Gry Løwe Ulfeng

16.9.23
16.9.23
Gamle Munch Dagen
11 - 17

Gamle Munch Dagen

Arrangert av:

Gamle Munch

21.9.23
20.9.23
Beveget Cellist
21:00

Beveget Cellist

Arrangert av:

B. Valiente x Ultima

23.9.23
23.9.23
To be in the margins

To be in the margins

Arrangert av:

Curating Lab x Ultima

Forestilling
24.10.23
26.10.23
Sound Worlds

Sound Worlds

Arrangert av:

Natasha Barrett

18.8.23
18.8.23
Kammer konsert - Ung Nordisk Musikk 2023

Kammer konsert - Ung Nordisk Musikk 2023

Arrangert av:

Ung Nordisk Musikk

31.8.23
24.9.23
Fotobokfestival Oslo

Fotobokfestival Oslo

Arrangert av:

Forbundet Frie Fotografer

26.8.23
2.9.23
KNØ

KNØ

Arrangert av:

Berstad / Holden / Becker

24.8.23
23.9.23
Under en svart sol - De privilegertes reise

Under en svart sol - De privilegertes reise

Arrangert av:

Rune Eraker

Utstilling
28.3.23
7.5.23
I was moved, Vilhelm Christensen
12:00 -17:00

I was moved, Vilhelm Christensen

Arrangert av:

Vilhelm Christensen

Utstilling
3.6.23
16.7.23
Hanne Borchgrevink og Tore Hansen

Hanne Borchgrevink og Tore Hansen

Arrangert av:

Hanne Borchgrevink og Tore Hansen

Utstilling
4.6.23
16.7.23
Bård Breivik - Et oppgjør

Bård Breivik - Et oppgjør

Arrangert av:

Kunststyret Bård Brevik

Utstilling
27.4.23
20.5.23
Inkarnasjon - Gruppeutstilling

Inkarnasjon - Gruppeutstilling

Arrangert av:

Lars Andreas Berg